Nie przegap Jakie formy edukacji osób niepełnosprawnych istnieją w Polsce? Biznes w Rosji Inteligentna technologia. Co warto wiedzieć?
Branża pet-tech 

Branża pet-tech 

Branża pet-tech jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie. Szacuje się, że światowy rynek do 2020 roku osiągnie 44,6 miliarda dolarów. Technologia w hodowli zwierząt również odnotowała duży postęp. Technologia pomogła rolnikom zarobić więcej pieniędzy, poprawić dobrostan zwierząt i zwiększyć bezpieczeństwo żywnościowe ludzi.

Branża pet-tech szybko się rozwija, wraz ze wzrostem wykorzystania technologii w hodowli zwierząt. Najpopularniejszym zastosowaniem technologii w hodowli zwierząt jest umożliwienie rolnikom zdalnego monitorowania zwierząt. Pomaga im również śledzić informacje i być na bieżąco ze swoimi stadami.

Technologia została również wykorzystana, aby pomóc zwierzętom żyć dłużej i zdrowiej. Obejmuje to sztuczną inteligencję, która może analizować dane z gospodarstwa i zapewniać wgląd w to, jak radzi sobie poszczególne zwierzę.

Technologia zwierzęca rozwija się w szybkim tempie. Od zrobotyzowanych zwierząt domowych po automatyczne karmniki, technologia ułatwiła życie zwierzętom i ich właścicielom.

Zwierzęta stają się coraz bardziej popularne wśród ludzi i stały się integralną częścią naszego życia. Tendencja ta doprowadziła do rozkwitu branży pet-tech w ostatnich latach. Oczekuje się, że branża pet-tech będzie rosła w CAGR na poziomie 9% w latach 2018-2023.

Właściciele zwierząt zawsze szukają sposobów na poprawę życia swoich zwierząt, zapewniając im urządzenia technologiczne, które mogą poprawić jakość ich życia, takie jak roboty-zabawki, automatyczne karmniki, a nawet systemy głośników, które mogą odtwarzać dla nich muzykę.

Branża pet-tech kwitnie, ponieważ technologia pomaga ułatwić życie zwierzętom domowym i ich właścicielom. Technologia w hodowli zwierząt może pomóc rolnikom, farmerom i weterynarzom w poprawie jakości żywego inwentarza i produkcji zwierzęcej.

Technologia poprawiła jakość życia zwierząt na wiele sposobów. Pomogło to również zwiększyć produktywność poprzez ulepszenie metod hodowli zwierząt.

Technologia jest obecna w świecie zwierząt od dawna. Większość czasu jest wykorzystywana w rolnictwie, ale jest też kilka interesujących przykładów technologii w świecie zwierząt.

Technologia ma duży potencjał, aby pomóc zwierzętom. Na przykład niektóre firmy wykorzystują sztuczną inteligencję, aby pomóc psom identyfikować ludzi, których znają, i skupiać się na nich, gdy ich widzą, podczas gdy inne eksperymentują ze sztuczną inteligencją opartą na sztucznej inteligencji, aby stworzyć wydajniejsze systemy rolnicze.

Technologia w świecie zwierząt bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Od rolnictwa opartego na sztucznej inteligencji po zarządzanie gospodarstwem oparte na GPS i od satelitarnego śledzenia zwierząt po wspomaganą przez drony opiekę zdrowotną nad zwierzętami — technologia zmienia sposób, w jaki zarządzamy naszymi zwierzętami.

Branża zoologiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie, z szacowanymi przychodami na poziomie 60 miliardów dolarów. Oczekuje się, że przemysł będzie rósł o 10% rocznie do 2023 r. Biorąc pod uwagę tak duże pieniądze, nie jest zaskakujące, że technologia i innowacje będą odgrywać większą rolę w hodowli zwierząt.

Technologia dla zwierząt ma wiele zastosowań w różnych branżach, takich jak rolnictwo, rozrywka, architektura i nie tylko. Istnieje kilka przykładów wykorzystania technologii dla zwierząt:

* Hodowla wspomagana przez sztuczną inteligencję: sztuczna inteligencja może pomóc hodowcom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących wyboru cech dla ich zwierząt gospodarskich w oparciu o ich specyficzne potrzeby i preferencje.

* Pomoc dronów: Drony zapewniają nowe spojrzenie na to, jak rolnicy mogą monitorować.

Więcej w kategorii