Nie przegap Branża pet-tech  Koty są najpopularniejszym domowym zwierzakiem na świecie Nauczanie psa nie jest tak trudne, jak się wydaje
Jak wybrać telewizor i czym się kierować przy zakupie

Inteligentna technologia. Co warto wiedzieć?

Inteligentna technologia uczyniła nasze życie wygodniejszym, czyniąc stary sposób robienia rzeczy przestarzałym. Przekształcił też świat w inne miejsce, w którym połączone są ze sobą wszelkiego rodzaju urządzenia.

Inteligentna technologia pozostanie i będzie się rozwijać w przyszłości. Pomoże ludziom w ich codziennym życiu w sposób, o którym jeszcze nie pomyśleli. Ten artykuł przedstawia, w jaki sposób inteligentne technologie wpłynęły na nasze życie i czego można się po nich spodziewać w przyszłości.

Istnieje wiele inteligentnych urządzeń, które stały się częścią naszego codziennego życia. Od Amazon Alexa po Google Home liczba i zakres wykorzystania tych urządzeń rośnie. Inteligentna technologia to pojęcie zbiorcze dla szerokiej gamy urządzeń i systemów, które są zbudowane tak, aby dostosowywać się do potrzeb użytkowników i spełniać ich wymagania. Przykładami takich technologii są Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) i inteligentne miasta.

Blockchain to rodzaj inteligentnej technologii, która umożliwia transfer wartości w niezmienny, zdecentralizowany, publiczny i pozbawiony zaufania sposób. Blockchain oferuje firmom nowy sposób interakcji ze sobą w przejrzysty sposób, bez konieczności korzystania z tradycyjnej infrastruktury finansowej.

Nie powinniśmy myśleć o tych formach technologii jako o zastępowaniu istot ludzkich. Zamiast tego powinny być postrzegane jako kolejny etap ewolucji postępu technologicznego.

Inteligentna technologia to termin używany do opisania korzystania z komputerów i innych urządzeń elektronicznych w życiu codziennym. Odnosi się do szerokiej klasy technologii, które opierają się na obliczeniach cyfrowych, czujnikach, modelowaniu predykcyjnym i sztucznej inteligencji (AI).

Przykładami inteligentnych urządzeń są smartfony, nadające się do noszenia urządzenia monitorujące aktywność fizyczną, zautomatyzowane samochody elektryczne i samochody autonomiczne. Technologie te zmieniają sposób, w jaki ludzie żyją na co dzień, dzięki większej wygodzie i wydajności.

Chociaż trudno jest przewidzieć, co stanie się w przyszłości z inteligentną technologią, jasne jest, że istnieje wiele zastosowań tych technologii w dzisiejszym społeczeństwie. Inteligentna technologia to jeden z najpopularniejszych trendów 2019 roku, który zaczyna przekształcać firmy i osoby prywatne. Zrewolucjonizował naukę, opiekę zdrowotną, transport, produkcję, rolnictwo i wiele innych.

Większość ludzi ma w domu inteligentne urządzenia, z których korzystają na co dzień. Ludzie korzystają również z inteligentnych technologii w codziennym życiu, takich jak urządzenia do monitorowania kondycji lub inteligentne zegarki. W 2019 r. pojawi się zapotrzebowanie na bardziej wyrafinowaną moc obliczeniową, aby sprostać wymaganiom inteligentnej technologii.

Zapotrzebowanie na twórców AI będzie nadal rosło wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ekspertów AI z szerokim zakresem umiejętności. Mogą tworzyć treści, które przemawiają do szerokiego grona odbiorców i zaspokajają ich potrzeby przy minimalnym wysiłku ze strony zaangażowanego pisarza.

Więcej w kategorii