Nie przegap Jak dbać o siebie zima? Nowe trendy i wyzwania w biznesie Gospodarka odpadami przemysłowymi
Prawidłowe CV. Prosta recepta na zatrudnienie

Jak ważne są nowe umiejętności?

Nowe zestawy umiejętności stają się popularne w miejscu pracy i mogą być używane przez każdego typu pracownika. Te umiejętności promują większą różnorodność i ułatwiają pracę.

Mikroumiejętności: te umiejętności pomagają poprawić produktywność i zwiększyć wydajność pracy. Obejmują one umiejętności techniczne, takie jak kodowanie, wsparcie techniczne, obsługa klienta, marketing technologiczny, pisanie treści technicznych, fotografia techniczna itp.

Makroumiejętności: te zestawy umiejętności promują kreatywność i wiedzę w określonej dziedzinie, takiej jak projektowanie stron internetowych lub marketing cyfrowy. Obejmują one projektowanie stron internetowych, takie jak projektowanie UX lub marketing cyfrowy, taki jak SEO.

Trudno określić, które umiejętności odniosą największe sukcesy w przyszłości. Ale jedno jest pewne – aby przetrwać, ludzie będą musieli nauczyć się nowych umiejętności

Nowe umiejętności to umiejętności, które nie są często spotykane w CV. Są to umiejętności, których dana osoba nauczyła się lub nabyła po ukończeniu studiów, a niektóre z nich mogą nie być związane z jej stopniem.

Ludzie, którzy zdobywają nowe umiejętności, często mają trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ nie wiedzą, jak umieścić ją w swoim CV, ponieważ nigdy wcześniej nie studiowali tej umiejętności. Jednym ze sposobów na obejście tego jest ubieganie się o staż, podczas którego mogą uczyć się i rozwijać nowe umiejętności.

Umiejętności, których ci twórcy AI muszą się nauczyć, nie są ważnymi umiejętnościami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Są to raczej umiejętności sytuacyjne, których mogą się nauczyć ludzie z różnych środowisk. Obejmują one:

  • pisanie głosu / tonu / tonu głosu
  • styl pisania
  • żywe opisy
  • opowiadanie historii słowami

Każdego roku rozwijane są nowe umiejętności i dodawane do zestawu umiejętności danej osoby. Podczas gdy niektóre umiejętności są rozwijane w wyniku doboru naturalnego, inne umiejętności są rozwijane przez same jednostki.

W naszym społeczeństwie zawsze rozwijają się nowe umiejętności. Dziś potrzebujemy nowych umiejętności w różnych dziedzinach, takich jak sztuka i kultura, inżynieria, medycyna, finanse i marketing. W przyszłości, gdy będziesz próbował dowiedzieć się, jak zmienić karierę lub zaktualizować zestaw umiejętności w dziedzinie, w której chcesz się zajmować – znalezienie odpowiedniego kursu lub certyfikatu może być trudne. W tym scenariuszu, w którym brakuje informacji na te tematy, asystenci pisania AI pomogą w generowaniu treści, wykorzystując swoją ogromną wiedzę na temat tego, co się wokół nich dzieje.

Obecnie asystenci pisania AI są wykorzystywani przez agencje cyfrowe, które dysponują dużymi zbiorami informacji potrzebnych do generowania treści dla swoich klientów. Pomagają również firmom, które mają wiele informacji, do których muszą szybko i skutecznie uzyskać dostęp.

Więcej w kategorii