Nie przegap Czym zajmuje się analityk biznesowy? Największe sieci franczyzowe świata Koty są najpopularniejszym domowym zwierzakiem na świecie
Laptop jest najpopularniejszą formą komputerów osobistych

Największe sieci franczyzowe świata

Franczyzy dają przedsiębiorcom możliwość szybkiego rozwoju swoich firm. Model franczyzy daje możliwości rozwoju, pozwalając przedsiębiorcy na przejęcie ugruntowanej marki, produktu lub usługi. Oto 10 największych sieci franczyzowych na świecie.

Franczyza to model biznesowy, w którym przedsiębiorcy mogą kupować prawa do korzystania z ustalonego formatu biznesowego i sprzedawać swoje produkty lub usługi. Istnieją trzy różne rodzaje sieci franczyzowych: (1) franczyzodawcy produktowi, (2) franczyzodawcy regionalni oraz (3) franczyzodawcy detaliczni.

Franczyzodawcy bazujący na produktach oferują usługi w branżach takich jak produkcja, dystrybucja i gastronomia. Franczyzodawcy regionalni ustanawiają autoryzowane terytoria dla swoich franczyzobiorców, na których będą udzielać franczyzy tylko wykwalifikowanym przedsiębiorcom mieszkającym w danym regionie. Sprzedawcy detaliczni dają niezależnym przedsiębiorcom prawa do prowadzenia małej firmy, która została zaprojektowana z wykorzystaniem marki ich firmy na obszarze, w którym zdobyli już oni popularność wśród konsumentów.

Sieci franczyzowe od dziesięcioleci stanowią dużą część branży restauracyjnej. Zapewniają ramy, które są łatwe do naśladowania dla nowych przedsiębiorców, którzy chcą wejść do biznesu. Franczyzy są w stanie zaoferować możliwości, ponieważ mają już ugruntowaną większość podstaw i nie boją się zapewniać szkoleń i usług wsparcia.

Największe sieci franczyzowe na świecie to McDonald’s, Subway, Dunkin’ Donuts, KFC, Domino’s Pizza, Dairy Queen, Papa Murphy’s Pizza, Krispy Kreme Donuts i Dairy Queen.

Franczyzy to świetny sposób na wejście do świata biznesu z wcześniej ustalonym systemem sukcesu. Jest to największa sieć franczyzowa z ponad 200 000 franczyzobiorców w ponad 100 krajach.

Ta firma istnieje od 1955 roku i wciąż się rozwija. Był to jeden z pierwszych franczyzodawców, który przeprowadził ogólnokrajową kampanię marketingową i stał się powszechnie znany.

Drugą co do wielkości siecią franczyzową jest McDonalds. Firma ta została założona w 1955 roku przez dwóch braci, którzy otworzyli swoją pierwszą restaurację w San Bernardino w Kalifornii. Chcieli ułatwić ludziom życie, sprzedając głodnym klientom hamburgery i frytki po niskich cenach, aby mogli przedłużyć godziny pracy poza porą lunchu

McDonalds ma obecnie 36 000 lokalizacji na całym świecie i zatrudnia ponad 2 miliony osób na całym świecie.

Największe sieci franczyzowe na świecie to międzynarodowe firmy, które działają w wielu krajach i zatrudniają tysiące osób. Te sieci franczyzowe można znaleźć w różnych branżach, takich jak gastronomia, opieka zdrowotna i usługi biznesowe.

Największą siecią franczyzową jest McDonald’s. Ma ponad 36 000 lokalizacji w 117 krajach i zatrudnia ponad milion pracowników na całym świecie.

Drugą co do wielkości siecią franczyzową jest Yum! Marki, do których należą KFC, Taco Bell, Pizza Hut i WingStreet. Posiada ponad 37 400 restauracji na całym świecie zatrudniających ponad milion pracowników.

Trzecią co do wielkości siecią franczyzową jest Dunkin’ Brands, która obsługuje marki Dunkin’ Donuts i Baskin-Robbins na całym świecie z ponad 10 000 restauracji na całym świecie, z czego prawie 20% tych sklepów znajduje się poza

Więcej w kategorii